RİSK ANALİZ

Risk kelimesi akla geldigi anda birçok tanim da beraberinde geliyor. Ama genel olarak; belirli bir zaman araliginda, istenilen sonuca ulasamama ya da zarara ugrama ihtimaline denir. Risk her konuda karsimiza çikabilecek bir problemdir. Genellikle olacak seyler kesin bir sekilde bilinemez sadece olasiliktir. Risk analizi ise olusabilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüsmesini etkileyen nedenler ile tehlikeden kaynaklanan risklerin analiz edilerek kontrol altina alinmasi amaciyla yapilan çalismalardir.

Risk analizi yöntemlerini; en büyük beklenen deger ölçütü, en büyük olasilik ölçütü, risk ve belirsizlik ortaminda karar verme, etkin stratejiler, hirs düzeyi ölçütü, riskten kaçan karar verici, modern fayda yaklasimi, riske giren karar verici ve riske karsi kayitsiz kalan karar verici olarak siralayabiliriz.

Risk analizi çalismasinin; alaninda uzmanlasmis, bakanlik tarafindan belge verilmis kisiler tarafindan yapilmasi daha saglikli olacaktir. Risk analizi yaptirmanin isverenler açisindan birçok yarari vardir. Bunlar; uluslar arasi sayginlik ve geçerlilik, istenmeyen durumlarin önlenmesini saglayarak maddi ve manevi kayba engel olma, tehlike ve riskleri önceden görerek onlara engel olma, acil durumlar için her zaman hazir olma ve güvenli is ortami hazirlamayi saglamaktir. Bu isi yaptirmak için kalitesi ve güvenilirligi belirgin bir firma ile çalismalisiniz. Güvengroup güvenlikile hem kaliteli hem de problemsiz olarak risk analizlerinizi rahatlikla yaptirabilir, olasi bütün problemlere karsi tedbirli olabilirsiniz. 

Özellikler

  • Cihazlarin Kontrolü
  • Aydinlatma Kontrolü
  • Havalndirma Kontrolü
  • 7/24 Kamera Kayit