HASTANE GÜVENLİĞİ

Hastaneler genel olarak pek çok insanın stres altında olduğu yerlerdir. Gerek hastalar gerekse hasta yakınları duygularını uç noktalarda yaşamaktadırlar. Hastane ortamının verdiği gerginlikle çıkan olayları önlemek için hastanelerde özel güvenlik görevlileri çalıştırılır. Bu görevliler 5188 sayılı kanuna göre özel güvenlik sertifikalı şahıslardır. Özel güvenlik görevlilerinin hastanelerde üniforma giymeleri zorunludur. Hastane güvenliği hastanedeki pek çok vakada görev alır.

Ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti yapmak isteyen hasta yakınlarının giriş çıkışı hastane güvenliği tarafından kontrol edilir. Ayrıca olası kavga durumlarında hastane güvenlik görevlileri kavgayı engellemek durumundadır. Genelde adli vakalarda hasta yakınları hastane önlerinde tartışma çıkarırlar. Bu da doktorların işlerini yapmalarını engelleyebilir. Özel güvenlik görevlileri bu durumlarda tartışmaya karışan kişileri hastaneden uzaklaştırır hatta gerekli durumlarda o şahısları emniyet güçlerine teslim edebilirler.

Hastane güvenliği hastalar içinde oldukça önemlidir. Güvenlik dışı bir olay karşısında hastalar kötü etkilenebilir ya da hastalar zarar görebilir. Bu durumları engellemek için hastanelerde özel güvenlik görevlileri görevlendirilmelidir. Bu özel güvenlik görevlilerini ise güvenilir ve referanslı güvenlik şirketlerinden seçmek gerekir. Güven group güvenlik şirketi olarak size sunduğumuz bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Şirketimizin sahip olduğu referanslar sayesinde işimize ne kadar önem verdiğimizi görebilirsiniz. Sizlere hizmet veren özel güvenlik elemanlarımızın hepsi özel eğitimli elemanlardır. Pek çok konuda eğitim almış oldukları için her vakaya karşı çözüm üretebilmektedirler.