FUAR GÜVENLİĞİ

Fuar, ticaretle ilgili ürünlerin, hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgilerin ve yeniliklerin tanıtılabilmesi için düzenli aralıklarla ve genellikle aynı yerde kurulan tanıtım etkinliğidir. Fuarlarda birçok alıcı ve satıcı bir araya gelerek alıcılara örnek ürünler tanıtılmaktadır. Fuarların birçok türü vardır. Bunlar; genel fuarları ihtisas fuarları, tüketici fuarları, solo fuarlar, entegre fuarlar, ulusal fuarlar, bölgesel fuarlar ve uluslararası fuarlardır. Fuarlarda öncelik verilmesi gerekenlerden birisi de fuar güvenliği konusudur.

Fuar güvenliği özel güvenlik görevlileri ile verilen güvenlik hizmeti ve güvenlik teknolojilerinin birleşmesi ile oluşur. Bu güvenliği almak isteyen tesislerin valilikten verilen özel güvenlik izni almaları gerekmektedir. Bu belge alınan tesislere göre silahlı ya da silahsız olabilmektedir. Güvenlik hizmeti alacak tesislerin iyi bir güvenlik sağlanabilmesi için fiziki ve elektronik tedbirlere karşı uygun koşullarda olmaları gerekmektedir

Fuar güvenliği sağlanırken yardımcı olacak güvenliklerin bir takım kriterlere sahip olmaları gerekmektedir. Bunlar; 5188 sayılı yasa gereğince özel güvenlik görevlisi kimliğine sahip olması, sabıkası olmaması, ani karar verebilme ve sorunları çözme konusunda yeteneğe sahip olması, en az ortaokul mezunu olması, eğer erkek ise askerliğini yapmış olması, eğer erkek ise boyunun en az 1.75 cm, kadın ise boyunun en az 1.65 cm olması, erkek ise bıyıksız, kadın ise aşırı makyajsız olması ve hizmet içi eğitim almasıdır. Güven group güvenlikhizmetleri ile bu niteliklere sahip güvenliklerle gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz.